Terminarz 2018/2019

 

DRUKI DO POBRANIA, wypełnienia i odesłania na adres

szkolenia.klanza.warszawa@gmail.com

 

 

PAŹDZIERNIK

 

Kreska, rytm i kropka dla dzieci ze szkoły, przedszkola i żłobka
cz. I - jesień - zima

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

5 - 6.10.2018

piątek 17.30 - 20.30
sobota 8.00 - 17.30

Elżbieta Furmańska
KLANZA Rzeszów

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

15

Działania plastyczne bazujące na kresce, kropce, ruchu - w połączeniu z muzyką na każdą porę roku. Tematyka bliska małemu dziecku - misie, śniegowe bałwany, jesienne liście, ptaszki zimą, choinka, Św. Mikołaj i inne.

Do każdej pracy plastycznej piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe, tańce, masażyki, zabawy paluszkowe, proste pomoce dydaktyczne. Pomysły działań na ćwiczenie pamięci sekwencyjnej i symultanicznej - jako przygotowanie do nauki czytania i pisania, duże karty pracy dla dzieci z przedszkola i klas I - III.

Integracja zajęć muzycznych, plastycznych i literacko - teatralnych tworzy spójną całość artystyczno - pedagogiczną, która wychodząc naprzeciw potrzebom dziecka kształtuje prawidłowe postawy, oddziałuje na osobowość i przyczynia się do całościowego rozwoju wychowanka.

Trenerki: Elżbieta Furmańska, Iwona Biśto

 

Teatr do góry nogami
- zabawy tekstem, muzyką i plastyką w przedstawieniach dziecięcych

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

13 - 14.10.2018

sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 14.00

Anna Jendryka
KLANZA Poznań

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

250 zł

18

"Teatr do góry nogami" to warsztaty metodyczne prowadzone metodą KLANZY, przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz wszystkich, którzy przygotowują przedstawienia z dziećmi. Autorki widzą potrzebę innego, niż przed laty przygotowywania przedstawień okolicznościowych. Przygotowując propozycje sceniczne (przeznaczone także do wykorzystania podczas zajęć w grupie), położyły szczególny nacisk na humor, lekkość przekazu, proste formy teatralne, wykorzystujące dobrą literaturę dziecięcą, muzykę i proste formy plastyczne. Przedstawienia oparte na pomysłach warsztatowych, można przygotować podczas kilku prób, unikając żmudnych ćwiczeń przez wiele tygodni. Elementy propozycji można dowolnie składać, zmieniać, dostosowywać do potrzeb przedstawienia i wieku dzieci.

 

Rurowy dżem
- podstawowe sposoby wykorzystanie Bum Bum Rurek w zabawie i w edukacji

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

20.10.2018

sobota 9.00 - 17.00

Magdalena Iwanowska
KLANZA Poznań

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

10

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, instruktorów tańca, pracowników świetlic, studentów, rodziców i dziadków. Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zasady gry na Bum Bum Rurkach - kolorowych, muzycznych tubach wykonanych z bezpiecznego i wytrzymałego tworzywa. Celem warsztatów jest przedstawienie sposobów wykorzystania tej innowacyjnej, niebanalnej zabawki podczas działań muzycznych, tanecznych i ruchowych, a także podczas wprowadzania dzieci
w świat liter i nauki czytania oraz edukacji matematycznej. Bum Bum Rurki to niezwykle prosta zabawka edukacyjna dla dzieci i dorosłych, która daje praktycznie nieograniczone możliwości zabawy oraz edukacji muzycznej (może stać się wstępem do nauki gry na innych instrumentach).

 

NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima
-
wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii
„Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

19 - 20.10.2018

piątek 17.30 - 20.30
sobota 8.00 - 17.30

Elżbieta Furmańska
KLANZA Rzeszów

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

15

Warsztaty „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima" pochodzą z pakietu:

1. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"

2. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"

3. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima"

4. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima".

Każde z wymienionych warsztatów zawierają zupełnie inne propozycje działań plastycznych, muzycznych i ruchowych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz pracujących z uczniami z mikrodeficytami, pracowników placówek opiekuńczo - wychowawczych i studentów kierunków pedagogicznych.

Proponowane pomysły na scenariusze, wiersze i opowiadania, utwory i zabawy muzyczne, masażyki oparte są na kinezjologicznym systemie kształcenia i terapii Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej. Ćwiczenia z programu Edukacja przez ruch stymulują wszystkie sfery rozwojowe, szczególnie polisensoryczne poznanie i zrównoważenie lateralne, a poprzez rytmiczne procedury ruchu wyzwalają radość i zapewniają uczucie przyjemności w procesie uczenia się. Wszystkie propozycje są doskonałym uzupełnieniem obowiązującej podstawy programowej. Wplatają się w tematykę opartą na kalendarzu imprez, porach roku i zagadnieniach bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, mogą być stosowane do pracy indywidualnej i grupowej. Powstałe w czasie zajęć z dziećmi prace plastyczne można wykorzystać dodatkowo jako duże karty pracy (szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym i sześcioletnich uczniów klas pierwszych, pomysły na zajęcia otwarte
z rodzicami lub efektowne dekoracje.

Autorki: Iwona Biśto i Elżbieta Furmańska

 

Metody integracyjne w pracy z grupą
- wprowadzenie do pedagogiki zabawy

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

26 - 27.10.2018

piątek 17.30 - 20.30
sobota 9.00 - 18.30

Elżbieta Hornowska
KLANZA Warszawa

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

200 zł
w tym CD

15

Warsztaty przybliżają cele, zasady i podstawy pedagogiki zabawy. Poprzez czynne uczestnictwo pozwalają poznać metody: organizacji sytuacji początkowych w grupie, rozluźniające i integrujące, prowadzenia dyskusji, informacji zwrotnych, naukę kilkunastu tańców integracyjnych, kilkudziesięciu zabaw dla małych i dużych grup. Warsztaty są znakomitą propozycją dla grup, które zamierzają włączyć metody aktywizujące do swojej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także seniorami.

 

LISTOPAD

 

Wesołe i kolorowe zabawy z chustą

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

21.11.2018

środa 16.30 - 20.30

Elżbieta Hornowska
KLANZA Warszawa

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

100 zł
w tym książka

5

Chusta KLANZY proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA to pomoc dydaktyczna, która zyskała ogromną rzeszę sympatyków. Zabawy z chustą mogą spełniać różne cele dydaktyczne, a jedno działanie może ćwiczyć różne umiejętności. Zabawy te łączą wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chusta KLANZY dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje. Jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie, jak zachęcić dzieci do działania w grupie. Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe zebrane w opracowaniu "Zabawy z chustą".

 

Z matematyką za Pan Brat od najmłodszych lat

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

24.11.2018

sobota 9.00 - 17.00

Marta Ratajczak
KLANZA Poznań

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

140 zł

10

Warsztaty adresowane są do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą w ciekawy, nieszablonowy sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zagadnienia matematyczne. W programie wiele gier, zabaw oraz ćwiczeń plastycznych, doskonalących umiejętności dodawania, odejmowania, przeliczania, a także rozpoznawania figur geometrycznych.

 

CMC (Children Massaging Children) = 4 x D (Dzieci Dzieciom Dar Dotyku)
wg metody E. Scherer

- poziom podstawowy

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

30.11 - 01.12.2018

piątek 17.30 - 20.30
sobota 9.00 - 18.30

Monika Mokrzyszczak
KLANZA Warszawa

Przedszkole nr 45
ul. Lenartowicza 4
Warszawa

220 zł

15

Warsztat CMC (Children Massaging Children) = 4xD (Dzieci Dzieciom Dar Dotyku) wg programu Ewy Scherer z Nowej Zelandii przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli, młodszych klas szkoły podstawowej oraz osób pracujących w świetlicach szkolnych. Podczas warsztatów uczestnicy mogą poznać proste techniki masażu, które z łatwością wykonują nawet małe dzieci. Podczas zajęć z modułem CMC stosowane są trzy techniki: masaż pleców, masaż dłoni i masaż głowy. Podczas spotkania można dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dotyk dla rozwoju dziecka i czym skutkuje jego niedobór, tak powszechny w naszych czasach.

Proponowany program przyczynia się do stymulacji mózgu limbicznego. Tym samym pomaga przywrócić utraconą równowagę.

Osoby zgłaszające się na szkolenie muszą mieć świadomość, że będą brały czynny udział w ćwiczeniach!

 

GRUDZIEŃ

 

Maluchy rosną... nie tylko wiosną
- wspieranie rozwoju małych dzieci w przedszkolu

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

01 - 02.12.2018

sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 15.30

Anna Jendryka
KLANZA Poznań

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

250 zł
w tym CD

20

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Zawierają 20 nowych autorskich piosenek, zabaw, pląsów napisanych z myślą o pracy z najmłodszymi dziećmi. Wszystkie utwory zawarte są na płycie CD. Warsztaty są kontynuacją poszukiwań skutecznych sposobów dotyczących pracy z dzieckiem przedszkolnym, szczególnie tym najmłodszym. To materiał autorski zawierający 20 nowych piosenek, zabaw, pląsów ułatwiających nauczycielowi stworzenie wyjątkowej atmosfery w grupie, a dzieciom dający poczucie, że przedszkole jest miejscem niezwykłym, w którym każdy może czuć się dobrze i bezpiecznie. Program warsztatów zawiera propozycje zabaw przy muzyce, łatwe układy ruchowe, zabawy ze śpiewem, masażyki, ćwiczenia twórcze, a także proste pomysły plastyczne i rozwiązania scenograficzne z powszechnie dostępnych materiałów.

Autorki: Anna Jendryka, Agnieszka Kaczmarczyk, Małgorzata Wojtkowiak

 

Między wierszami, między stronami
- teatralne spotkanie z baśnią

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

05.12.2018

środa 16.30 - 20.30

Elżbieta Hornowska
KLANZA Warszawa

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

100 zł

5

...

 

<< POWRÓT

2009 - 2010 Klanza Warszawa   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków