OREFTA SZKOLEŃ - 10 - TWÓRCZE ZASTOSOWANIE TEKSTU PODCZAS ZAJĘĆ PEDAGOGICZNYCH

Radość tworzenia i działania czyli metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim

Autor

Ilość godzin

Elżbieta Hornowska, Maria Kulik, Barbara Lewandowska, Maria Okrasa, Anna Sadowska, Grażyna Sobieska-Szostakiewicz, Grażyna Walczewska-Klimczak,

20 godz.

Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy uczestników na temat niekonwencjonalnych metod pracy z tekstem literackim, pogłębienie refleksji nad znaczeniem literatury dziecięcej dla harmonijnego rozwoju emocjonalno-intelektualnego człowieka oraz przeniesienie pozytywnych treści zawartych w utworze literackim na aktualne relacje uczestników. Ponadto uczestnicy otrzymują listę wartościowych współczesnych książek dla młodych czytelników, polecanych przez znawców tematu.

Radość tworzenia i działania

Autor

Ilość godzin

Anna Sadowska, Grażyna Sobieska - Szostakiewicz

10 godz.

Krótsza wersja warsztatu a w niej metody pedagogiki zabawy w pracy z tekstem literackim dla nauczycieli klas IV - VI i gimnazjum.

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

Autor

Ilość godzin

Anna Sadowska i Grażyna Sobieska - Szostakiewicz

10 godz.

Czyli praca z tekstem literackim dla nauczycieli wychowania przedszkolnego

Chodź, opowiem ci... czyli warsztat bajarza

Autor

Ilość godzin

Maria Kulik

6 godz.

Współczesna psychologia uznaje baśnie za ważny element wychowania, który po­zwala rozładować stresy i emocje, a także opanować różne lęki. Jak opowiadać bajki i które wybierać?

"Baśniolandia"

Autor

Ilość godzin

dr Grażyna Walczewska - Klimczak

5 godz.

Animacja tekstów literackich metodami pedagogiki zabawy

"Czy Andersen lubił szpinak?"

Autor

Ilość godzin

dr Grażyna Walczewska - Klimczak

5 godz.

Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy uczestników na temat Andersena - jego biografii i ciekawostek dotyczących najwcześniejszych lat. Baśniopisarz przedstawia się nam jako człowiek o wielkiej wrażliwości z ludzkimi słabościami i nierealizowanymi marzeniami. Uczestnicy interaktywnie wpływają na przebieg zajęć zadając pytania i życzenia do Andersena. Metoda pracy polecana do opracowywania biografii innych sławnych ludzi. Warsztaty adresowane są do osób pracujących z młodzieżą w klas 3 -6 i starszych.
Ponadto uczestnicy otrzymują listę wartościowych współczesnych książek dla młodych czytelników, polecanych przez znawców tematu.

 

„Od deski do deski czyli animacja tekstów literackich metodami pedagogiki zabawy"

Autor

Ilość godzin

Elżbieta Hornowska

4 godz.

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkoli, świetlic, edukacji wczesnoszkolnej, bibliotekarzy. Celem warsztatów jest przedstawienie różnych pomysłów animacyjnych z wykorzystaniem tekstów literackich, wspólne z grupą planowanie scenariusza zajęć, oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych, poszukiwania nowości literackich i wykorzystanie do pracy z grupą. W programie m.in.:
W czasie warsztatów zostanie zaprezentowana opowieść baśniowa, bloki zabaw wykorzystujące teksty literackie "Zima w Dolinie Muminków", teksty Danuty Wawiłow np. Wierszykarnia, Doroty Terakowskiej, J.Ch Andersena, Wiersze dla dzieci Doroty Gellner i inne nowości. Zajęcia prowadzone będą interaktywne.

 

 

2009 - 2010 Klanza Warszawa   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków