OFERTA SZKOLEŃ - 4 ORGANIZACJA CZASU WOLNEGO

 

Metody integracyjne w pracy z grupą - wprowadzenie do pedagogiki zabawy

Autor

Ilość godzin

dr Zofia Zaorska

20 godz.

Warsztat przybliża cele, zasady i podstawy pedagogiki zabawy. Poprzez czynne uczestnictwo pozwala poznać metody: organizacji sytuacji początkowych w grupie, rozluźniające i integrujące, prowadzenia dyskusji, informacji zwrotnych, tańców integracyjnych, zabaw dla małych i dużych grup.

 

Jak zorganizować imprezę dla dużej grupy

Autor

Ilość godzin

dr Zofia Zaorska

20 godz.

W programie zabawy fabularyzowane "Cyrk" oraz "Chaosja i Normalia", prezentacja i przygotowanie do organizacji imprezy plenerowej, realizacja scenariusza "impreza na hasło". Adresowany głównie tych, którzy brali udział w warsztacie "Metody integracyjne w pracy z grupą - wprowadzenie do pedagogiki zabawy".

 

 

Słowa malowane, czyli jak grać w karty dialogowe

Autor

Ilość godzin

Anna Michalska, Agata Wilk

10 godz.

Celem warsztatu jest: zapoznanie z możliwościami wykorzystania kart dialogowych; rozwijanie kreatywności uczestników; nabycie umiejętności swobodnego i twórczego posługiwania się kartami dialogowymi w pracy z dziećmi i dorosłymi. Program będzie obejmował następujące moduły: integracja grupy i działania twórcze, mające na celu gimnastykowanie umysłu, gra w karty wg wyznaczonych reguł podanych w instrukcjach, twórcze podejście do kart-czyli jak jeszcze można wykorzystać karty, działania własne uczestników. Czym są karty dialogowe? Pierwsza talia kart dialogowych została wydana w 1981 roku w Kanadzie. Kolejne wydawane były co kilka lat. Od 1996 roku, dzięki PSPiA KLANZA, są obecne na polskim rynku edukacyjnym. Zaprojektowane tak, aby rozwijać intuicję i wyobraźnię, prowokują do myślenia, rozwijają wyobraźnię. Pomagają grającym uświadomić sobie własną wartość i ułatwiają integrację społeczną. Wspomagają wzajemne komunikowanie się prowokując do wypowiedzi, ale również skłaniając do słuchania innych. Poprzez swoje wszechstronne możliwości zastosowania karty dialogowe zyskały akceptację osób, które zajmują się terapią lub uczeniem. Mogą być narzędziem pracy indywidualnej i grupowej.

 

Zabawy z chustą

Autor

Ilość godzin

Elżbieta Hornowska

4 godz.

Chusta KLANZY proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA to pomoc dydaktyczna, która zyskała ogromną rzeszę sympatyków. Zabawy z chustą mogą spełniać różne cele dydaktyczne, a jedno działanie może ćwiczyć różne umiejętności. Zabawy te łączą wrażenia wzrokowe, dotykowe i ruch, wprowadzają radosny nastrój i odprężenie. Chusta KLANZY dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię
i wyzwala pozytywne emocje. Jest jednocześnie odpowiedzią na pytanie jak zachęcić dzieci do działania w grupie

 

 

Balonowe cuda

Autor

Ilość godzin

Ewa Piątkowska, Katarzyna Żelazna

4 godz.

Warsztaty pokazują jak animować grupę przy pomocy długich, wąskich balonów i jak wykonać z nich różne figury.

 

 

 

 

 


Od piłeczki do sceny, czyli jak dogonić własny sukces

Autor

Ilość godzin

Anna Adamczyk, Monika Kalinowska

20 godz.

Adresaci: osoby poszukujące nowych aktywnych form wspierania i wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie: Pobudzanie kreatywności i rozwijanie umiejętności poznawczych, społecznych, intelektualnych i emocjonalnych. Ćwiczenie koordynacji wzrokowo ruchowej, koncentracji uwagi, wytrwałości oraz wzmacnianie motywacji wewnętrznej poprzez: żonglowanie, ekwilibrystykę, zajęcia parateatralne. Pedagogika cyrku jako element programu wychowawczego, profilaktycznego oraz terapii zaburzeń zachowania i alternatywna metoda spędzania czasu wolnego.

2009 - 2010 Klanza Warszawa   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków